Na Walizkach

  • Wiadomości
  • Loty
  • Miejsca
  • Porady
  • Ludzie
  • Sprawdzony nocleg
  • Gadżety
  • Top 10
  • Krótkie wypady
Polska

Euro 2012: wolontariusze w zieleni pomogą turystom

21 marca, 2012

Na 79 dni przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012, na Lotnisku Chopina zaprezentowane zostały stroje, w których w czasie turnieju pracować będą wolontariusze pomagający kibicom.

Komplet składa się ze spodni, koszulki t-shirt, koszulki polo, czapki, torby na ramię i kurtki. Na plecach umieszczony jest napis VOLUNTEER, wykonany z taśmy odblaskowej. Na prawym ramieniu naszyte jest logo Miasta Gospodarza, w którym będzie pracował wolontariusz, a na lewej piersi logo projektu Wolontariatu Miast Gospodarzy UEFA EURO 2012.

Koszulka polo i t-shirt oprócz logo Miasta Gospodarza i projektu posiada w lewej dolnej części motyw projektu, który przypomina system komunikacji miejskiej. Obydwie koszulki na plecach posiadają również napis VOLUNTEER.

– Wszyscy wolontariusze miejscy będą ubrani jednakowo we wszystkich miastach, w których rozgrywane będą mecze. – Identyczne stroje będą bardzo ułatwiały rozpoznawanie wolontariuszy przez kibiców i turystów a także mieszkańców. Dzięki temu niezależnie od miasta, w którym znajdą się zagraniczni goście, będą mogli mieć pewność, że otrzymają od wolontariuszy zawsze taką samą jakość obsługi – wyjaśnia Mikołaj Piotrowski, dyrektor ds. Komunikacji, w firmie PL.2012.

Do udziału w wolontariacie miejskim w trakcie Euro 2012 zgłosiły się łącznie 6822 osoby. Zgłoszenia były przyjmowane za pośrednictwem specjalnego portalu

www.wolontariatmiejski2012.pl do 22 stycznia. Drugim i ostatnim etapem rekrutacji, który już trwa i będzie realizowany do połowy kwietnia, są rozmowy rekrutacyjne z wybranymi kandydatami. Spośród nich wybrane zostaną osoby, które zostaną wolontariuszami miejskimi.

3 tys. wolontariuszy pracujących w czterech Miastach Gospodarzach UEFA EURO 2012 będzie udzielało informacji kibicom, turystom i mieszkańcom m.in. na lotniskach, dworcach kolejowych, w pobliżu stadionów czy stref kibica, a także w sąsiedztwie atrakcji turystycznych miast oraz w ważnych punktach komunikacyjnych miast, jak na przykład skrzyżowania, czy przystanki komunikacji miejskiej.

Autor: redakcja

Comments

comments

Tags | Eurp 2012, jak trafić, kibice, kobic, lotnisko Chopina, Mikołaj Piotrowski, Okęcie, piłka nożna, PL.2012, podróżny, pomoc, strefa kibica, wolontariusz, wolontariusze
 0
Share Now

You Might Also Like

Dzieje się, Loty, Transport, Wiadomości

Wizz Air odleciał z Modlina na Okęcie

17 grudnia, 2012
Loty, Transport, Wiadomości

Modlin poza Ryanairem może liczyć na czartery (film)

7 października, 2013
Europa, Miejsca, Relacje / Blogi

Islandia: Na półmetku podróży

1 sierpnia, 2012
Loty, Transport, Wiadomości

Lotnisko Chopina nie chce tanich linii (film)

14 sierpnia, 2013
Previous Post Świecące słuchawki w samolotach Finnair
Next Post OLT Express: inauguracyjny rejs z nowego terminalu w Gdańsku. Bilety za 1 zł!

Video

Zapisz się do naszego Newslettera

Dwa razy w miesiącu będziesz otrzymywać wybrane promocje, ciekawe porady i dedykowane oferty.

    Hand Picked Posts

    • Afryka, Atrakcje, Kierunki, Miejsca, Porady, Relacje / Blogi, W podróży

      Casablanka i Rabat – nowoczesna strona Maroka!

      22 września, 2024
    • Marrakesz – co warto zobaczyć?

      6 września, 2024

    Tagi

    Air France atrakcje Azja bilet Boże Narodzenie cena Chopin Czechy Dubaj Emirates Finnair Gdańsk hotel jedzenie KLM konkurs Kraków lato Londyn lot lotnisko Lufthansa Modlin narty nocleg obniżka okazja pasażer PLL LOT podróż polska Poznań połączenie Praga promocja Ryanair samolot tani urlop wakacje Warszawa Wizz Air wyjazd wyprzedaż zima




    Obserwuj nas na Facebooku

    Archiwum

    meta

    • Zaloguj się
    • Kanał wpisów
    • Kanał komentarzy
    • WordPress.org

    strony

    • Cookie Policy
    • Nowa odsłona serwisu NaWalizkach
    • O nas
    • Regulamin
    • Reklama

    © 2020 Na Walizkach. All Rights Reserved. Designed by 022studio.pl