Na Walizkach

  • Wiadomości
  • Loty
  • Miejsca
  • Porady
  • Ludzie
  • Sprawdzony nocleg
  • Gadżety
  • Top 10
  • Krótkie wypady
Loty

LOT: więcej połączeń z Krakowa do USA

18 września, 2019

Bezpośrednie połączenie do Nowego Jorku (JFK) oraz zwiększenie liczby rejsów do Chicago. Polskie Linie Lotnicze LOT w nowym sezonie letnim zaoferują bogatszą ofertę połączeń z Kraków Airport do USA. Tym samym mieszkańcy Krakowa i całego regionu będą mogli na pokładzie Boeinga 787 Dreamliner polskiego przewoźnika komfortowo dotrzeć do dwóch ważnych amerykańskich portów. 

Ameryka Północna w strategii rozwoju Polskich Linii Lotniczych LOT zajmuje ważne miejsce. Polski przewoźnik stale rozwija ofertę – latając dziś bezpośrednio Boeingami 787 Dreamliner do USA – z Warszawy (do portów w Nowym Jorku [JFK, EWR], Chicago [ORD], Los Angeles [LAX] i Miami [MIA]), Budapesztu (do portów w Nowym Jorku [JFK] i Chicago [ORD]), Rzeszowa (do portu w Nowym Jorku [EWR]) i Krakowa. LOT zdecydował właśnie o wzmocnieniu oferty z Kraków Airport.

– Małopolska to jeden z najdynamiczniej rozwijających się regionów w Polsce, który przyciąga nie tylko turystów, ale również coraz więcej osób podróżujących w celach biznesowych. Dzięki dobrej współpracy z Kraków Airport LOT stale rozwija swoją ofertę w tym porcie. Po sukcesie naszych bezpośrednich połączeń z Krakowa do Chicago, Budapesztu, Bukaresztu i Dubrownika, a także nieustającej popularności krajowych rejsów do Warszawy, Gdańska i Olsztyna, jesteśmy przekonani, że zwiększenie częstotliwości rejsów do Chicago i nowe bezpośrednie połączenie do Nowego Jorku okażą się sukcesem – mówi Rafał Milczarski, Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Nowe rejsy z Kraków Airport do portu lotniczego im. Johna F. Kennedy’ego w Nowym Jorku będą realizowane od 3 maja 2020 r., raz w tygodniu według następującego rozkładu:

LO 019 KRK-JFK    18:45-22:30 niedziela                                  

LO 020 JFK-KRK    00:15-14:50 niedziela

Rozwinięciu ulegnie również oferta LOT-u ze stolicy Małopolski do Chicago. Z obecnych dziś w rozkładzie trzech połączeń tygodniowo, liczba połączeń wzrośnie do pięciu lotów w tygodniu. Będą realizowane od początku nowego sezonu letniego według następującego rozkładu:

LO 009 KRK-ORD 12:20-15:30: wtorek, środa, piątek, sobota, niedziela                         

LO 010 ORD-KRK 17:25-09:35+1: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek, sobota

– Jestem przekonany, że zarówno Polonia, pasażerowie biznesowi oraz turyści odwiedzający zarówno Polskę, jak i Stany Zjednoczone skorzystają nie tylko z gościnności naszych załóg i komfortowych Boeingów 787 Dreamliner, ale także docenią wciąż rozbudowywaną ofertę na pokładach – dodaje Rafał Milczarski.

Polskie Linie Lotnicze LOT z krakowskiego lotniska – oprócz ogłoszonych właśnie nowych połączeń do USA oferują także bezpośrednie rejsy do Budapesztu (sześć rejsów tygodniowo), Dubrownika (jeden rejs w tygodniu) Bukaresztu (trzy razy w tygodniu), a także aż trzy połączenia krajowe. LOT oferuje siedem rejsów dziennie do Warszawy, jeden dziennie do Gdańska oraz dwa razy w tygodniu samoloty przewoźnika łączą Kraków Airport z portem Olsztyn-Mazury.

– Cieszymy się z nowego LOT-owskiego połączenia Kraków – Nowy Jork, gdyż jest to długo oczekiwana trasa przez naszych pasażerów. Nowy Jork to miasto wielokulturowe, tętniące życiem artystycznym, w wielu aspektach podobne do Krakowa. Nowe połaczenie jest szansą dla naszego regionu na rozwinięcie relacji biznesowych oraz turystycznych – mówi Radosław Włoszek, Prezes Zarządu Kraków Airport.

Bilety m.in. na nowe połączenia z Kraków Airport do Chicago i Nowego Jorku są dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży, w tym na lot.com.

LOT w 2018 roku przewiózł rekordową liczbę ponad 8,9 mln pasażerów, o 2 mln więcej niż rok wcześniej. W tym roku polski przewoźnik planuje przewieźć 10 mln pasażerów. LOT używa dziś na co dzień ponad 80 nowoczesnych samolotów. Przewoźnik ma w swojej rozkładowej ofercie już 111 połączeń na całym świecie.

Autor: redakcja

Comments

comments

Tags | Chicago, Kraków, Nowy Jork, PLL LOT, USA
 0
Share Now

You Might Also Like

Dzieje się, Loty, Transport, Wiadomości

LOT – nowa oferta i nowe możliwości podróżowania

29 maja, 2014
Promocje lotnicze, Wybrane promocje

Lufthansa: bilety tańsze o 20 procent. Zobacz ceny!

24 sierpnia, 2012
Loty, Wiadomości

LOT uruchomił połączenie do Newark w USA

28 kwietnia, 2017
Loty, Transport

Szalona Środa LOT: Berlin 394zł, Belgrad 494zł, Nowy Jork 1864zł

20 lutego, 2013
Previous Post LOT wystartował do Delhi
Next Post Pociąg zastąpi samolot na trasie z Brukseli do Amsterdamu

Video

Zapisz się do naszego Newslettera

Dwa razy w miesiącu będziesz otrzymywać wybrane promocje, ciekawe porady i dedykowane oferty.

    Hand Picked Posts

    • Afryka, Atrakcje, Kierunki, Miejsca, Porady, Relacje / Blogi, W podróży

      Casablanka i Rabat – nowoczesna strona Maroka!

      22 września, 2024
    • Marrakesz – co warto zobaczyć?

      6 września, 2024

    Tagi

    Air France atrakcje Azja bilet Boże Narodzenie cena Chopin Czechy Dubaj Emirates Finnair Gdańsk hotel jedzenie KLM konkurs Kraków lato Londyn lot lotnisko Lufthansa Modlin narty nocleg obniżka okazja pasażer PLL LOT podróż polska Poznań połączenie Praga promocja Ryanair samolot tani urlop wakacje Warszawa Wizz Air wyjazd wyprzedaż zima




    Obserwuj nas na Facebooku

    Archiwum

    meta

    • Zaloguj się
    • Kanał wpisów
    • Kanał komentarzy
    • WordPress.org

    strony

    • Cookie Policy
    • Nowa odsłona serwisu NaWalizkach
    • O nas
    • Regulamin
    • Reklama

    © 2020 Na Walizkach. All Rights Reserved. Designed by 022studio.pl