Dla wszystkich pasjonatów zimowych sportów oraz miłośników architektury i urbanistyki, Skyscanner przygotował 12 najpiękniejszych lodowisk na całym świecie. Położone w otoczeniu bajecznych parków oraz światowej klasy zabytków, zauroczą każdego pasjonata podróży i aktywnego wypoczynku!
- Vienna Ice Dream, Wiedeń – co roku wiedeński Rathausplatz przekształca się w ogromne lodowisko o powierzchni 8000 m² i staje się rajem dla łyżwiarzy w każdym wieku. Zjawiskowo oświetlona fasada ratusza oraz towarzyszący jej akompaniament nastrojowych walców – to połączenie doskonałe, które zapiera dech w piersiach, wprowadza romantyczną atmosferę oraz koi zmysły nawet najbardziej wybrednego konesera. Wszyscy Ci, którzy chcą doświadczyć uroków klasyki, połączonych z fizyczną aktywnością muszą się pospieszyć – lodowisko czeka na odwiedzających tylko do 15 marca.
- Eiffel Tower Ice Rink, Paryż – to lodowisko otwarte po raz pierwszy w 1969 roku, a pierwszym odwiedzającym był… niedźwiedź z moskiewskiego cyrku! Ta położona na pierwszym poziomie Wieży Eiffla, 60 metrów nad Polami Marsowymi ślizgawka już dawno zyskała miano miejsca kultowego – zarówno na randkę, jak i rodzinny wypad. Obsługa lodowiska szczególnie troszczy się o najmłodszych – w ofercie można znaleźć liczne animacje i zajęcia malowania na lodzie. Lodowisko czeka na odwiedzających tylko do końca lutego! Według narzędzia „Kiedy Taniej” – w lutym można znaleźć bardzo atrakcyjne ceny lotów do Paryża. Wylatując z Wrocławia, zapłacimy za bilet 19 % mniej!
- Zamarznięte kanały, Amsterdam – Holendrzy królują, jeżeli chodzi o fizyczną aktywność – wielu z nich jeździ na rowerze nawet zimą, a kiedy tylko pogoda pozwoli, z chęcią przesiadają się na łyżwy. Łyżwiarstwo na naturalnym lodzie jest tak silnie zakorzenione w mentalności niderlandzkiej, że w 2016 roku zostało włączone do niematerialnego dziedzictwa kulturowego Holandii. 150 kanałów, o łącznej długości 75 kilometrów to raj dla łyżwiarzy, którzy chcą zwiedzić Wenecję Północy z zaskakującej perspektywy!
- Liege Ice Rink, Belgia – to czynne cały rok, zadaszone lodowisko, znajdujące się w futurystycznym budynku w kształcie wieloryba, pokrytym 200 000 aluminiowymi płytkami. Na odwiedzających czeka tutaj olimpijskie lodowisko o powierzchni 1800 m², mogące pomieścić 1200 osób na widowni. Lodowisko jest częścią kompleksu handlowego Mediacite i jeśli nie odbywają się tu zawody, chętnie gości osoby z zewnątrz.
- Lodowisko w Varosligeti Mujegpalya (Park Miejski), Budapeszt – Budapeszt to idealne miasto na wypad o każdej porze roku. Szczególna atrakcja czeka na zwiedzających zimą – do końca lutego mogą szusować po największym w Europie sztucznym lodowisku, położonym na jeziorze w Parku Miejskim Varosligeti Mujegpalya. Podczas jazdy, łyżwiarze mogą podziwiać Zamek Vajdahunyad – 1000 lat architektury, do której nawiązuje finezyjne połączenie stylów z różnych epok.
- Rübezahl Muggelsee, Berlin – lodowisko czeka na odwiedzających do końca marca. Mieszkańcy Berlina kochają sporty zimowe, a jazda na łyżwach obok biegówek i nordic walking zajmuje szczególne miejsce w ich sercach. Nic więc dziwnego, że w stolicy Niemiec nie brakuje lodowisk. W okolicach Bożego Narodzenia otwiera się imponujące, świetnie oświetlone lodowisko na Alexander Platz, ale jego żywot jest stosunkowo krótki. Okrągła tafla lodu wokół posągu Neptuna czynna jest tylko do początku stycznia, za to ślizgawki w Wedding, Neukoln i Charlottenburg są otwarte do końca lutego. Jeśli tylko pozwoli na to pogoda, przyjemnie poślizgać się po zamarzniętym Jeziorze Muggelsee pod Berlinem – zachwyci ono każdego łyżwiarza, niezależnie od poziomu zaawansowania.
- Tjörnin, Reykjavík – w rankingu nie mogło zabraknąć lodowiska z Krainy Lody, czyli Islandii. Tjörnin to niewielkie jezioro, właściwie staw miejski, w centrum Reykjavíku. Gdy temperatura jest odpowiednio niska zbiornik zamarza, a wtedy mieszkańcy miasta wykorzystują je jako lodowisko. Z poziomu jeziora widać zarys najważniejszych zabytków Reykjavíku – katedry Dómkirkjan, Muzeum Islandii i pawilonu Alvara Aalto. Sprzęt można wypożyczyć przy brzegu.
- GUM Red Square Rink, Moskwa – do końca marca na podróżnych czeka lodowisko, zajmujące jedną czwartą Placu Czerwonego. To stąd łyżwiarze mogą podziwiać Kreml, Katedrę św. Bazyla oraz Muzeum Historyczne. Wieczorem plac zdobią kolorowe iluminacje, na tafli można spotkać bohaterów rosyjskich baśni, a w powietrzu unosi się zapach czekolady.
- Shichahai, Pekin – Położone w modnej dzielnicy Houhai, lodowisko Shichahai to tak naprawdę trzy połączone ze sobą jeziora otoczone malowniczymi pagodami i wierzbami. Mieszkańcy Pekinu odwiedzają je tłumnie zwłaszcza w weekendy by pojeździć na łyżwach, krzesełkach i lodo-rowerach, które można spotkać tylko w Chinach.
- Wollman Skating Rink, Central Park, Nowy Jork – Nowojorczycy nie są zgodni co do tego, które lodowisko powinno nosić miano najpiękniejszego – znane z filmów Wollman Skating Rink czy to przy Rockefeller Center. Zdaniem Skyscanner lodowisko w Central Parku wygrywa pod względem powierzchni i widoków. Ośnieżone drzewa i migoczące w oddali drapacze chmur to kwintesencja nowojorskiego pejzażu zimą! Według analizy Skyscannera „Najlepszy czas na tanie loty do USA” luty to właśnie czas, kiedy można upolować najtańsze bilety!
- Skating Ribbon, Maggie Daley Park, Chicago – Otworzone w 2014 roku lodowisko wpisało się już na listę atrakcji, które trzeba zobaczyć w Chicago. Jest częścią miejskiego parku Maggie Daley, zaprojektowanego przez architekta Michaela van Valkenburgha, który zadbał o to, by łyżwiarze mieli dobry widok na Jezioro Michigan oraz perły chicagowskiej architektury. W przeciwieństwie do tradycyjnych lodowisk trasa ma kształt wstęgi, która zapewnia doznania podobne do łyżwiarstwa w stylu alpejskim.
- Kanał Rideau, Ottawa – zgodnie z Księgą Rekordów Guinnessa w stolicy Kanady znajduje się największe na świecie naturalne lodowisko. Powierzchnia, po której można jeździć jest równa długości dziewięciu olimpijskich lodowisk hokejowych. Wybierając się na przejażdżkę po kanale Rideau można zobaczyć z perspektywy wody budynek Parlamentu i okazały Chateau Laurier Hotel. Amatorzy miejskiego łyżwiarstwa powinni się wybrać do Ottawy w lutym, wtedy na kanale organizowany jest festiwal Winterlude. Wśród wielu atrakcji warto zobaczyć wystawę rzeźb lodowych oraz zobaczyć paradę łodzi-smoków. Przy brzegu codziennie ustawione są stoiska, na których można wypożyczyć łyżwy, kupić gorącą kawę i przekąskę.