19 listopada 2012r. ruszyła sprzedaż biletów na pociągi Przewozów Regionalnych, które będą kursowały od 9 grudnia 2012 r.
Dwa razy więcej REGIOekspresów, które dotrą także do Radomia, Kielc, Kędzierzyna-Koźla, Opola i Wrocławia. interREGIO wjeżdża do Ełku, Giżycka, Węglińca i Zielonej Góry oraz w głąb Świętokrzyskiego. Coraz więcej studenckich pociągów IR z Poznania i Częstochowy. A do Karpacza i Szczyrku – interREGIObusem. Oto nowości rozkładu jazdy 2012/3.
W rozkładzie jazdy 2012/3 pojawią się nowe REGIOekspresy: „Bolko” z Lublina do Wrocławia przez Radom, Kielce i Katowice oraz „Chemik” z Warszawy do Kędzierzyna-Koźla przez Katowice. Dołączą one do „Warty” jeżdżącej między Poznaniem a Lublinem przez Warszawę i „Mewy” kursującej między Szczecinem a Warszawą przez Poznań. W gronie REGIOekspresów znajdują się również trzy bezpośrednie pociągi z Wrocławia do Drezna, które już od kilku lat cieszą się niezmienną popularnością wśród podróżujących do Niemiec.
Relacja pociągu IR „Łysica” z Wrocławia do Kielc będzie wydłużona: część składu będzie dojeżdżała do Chełma, a druga część pojedzie przez pozbawione obecnie w ogóle połączeń pasażerskich rejony województwa świętokrzyskiego, jak Chmielnik i Staszów i dalej przez Tarnobrzeg, Stalową Wolę, Przeworsk dotrze do Przemyśla. I będzie to jedyny bezpośredni pociąg z Wrocławia do Przemyśla. Tak samo jedyne połączenie z Krakowa przez Katowice i Wrocław do Legnicy, Bolesławca i Węglińca zapewni interREGIO „Łużyce”.
Z Olsztyna bezpośrednio do Jeleniej Góry? Dlaczego nie! Proponujemy nowy IR „Sokoliki”, który pojedzie przez Toruń, Poznań i Wrocław. Z Jeleniej Góry zaś bez przesiadki będzie można dojechać do Białegostoku, a z Wrocławia aż do Ełku – przez Poznań i Warszawę. A ponadto pasażerów z Ełku i Chełma ucieszą tanie i bezpośrednie pociągi IR do stolicy. Nowością będzie szybki interREGIO „Ner” z Kutna, Koła i Konina do Poznania. Zaś na weekendy podróżnych ze stolicy Wielkopolski rozwiozą w różnych kierunkach pociągi: „Rusałka” do Zielonej Góry, „Koziołek” do Częstochowy, Kielc i Skarżyska-Kamiennej, „Wielkopolska” do Kalisza, Sieradza i Łodzi, a „Lednica” do Bydgoszczy.
Studenci wracający na uczelnie po weekendzie z Częstochowy będą mogli skorzystać również z innych nowych połączeń interREGIO: „Orlik” do Krakowa oraz „Oleńka” do Wrocławia przez Katowice.
Latem nad morze do Świnoujścia „popłynie” pociąg „Pirania” z Katowic – przez Ostrów Wielkopolski, Poznań i Szczecin. I gratka dla zakochanych w mazurskich jeziorach: IR „Niegocin” z Poznania przez Toruń do Kętrzyna i Giżycka. Z kolei dla miłośników tych rejonów gór, do których obecnie kolej nie dociera mamy nowe propozycje: najpierw koleją do Jeleniej Góry lub Katowic, a następnie interREGIObusem do Karpacza lub Szczyrku, ale w jednej taryfie Przewozów Regionalnych – to rozwiązanie sprawdziło się już w przypadku połączenia do bieszczadzkich Ustrzyk.
zdjęcie: Przewozy Regionalne