Na Walizkach

  • Wiadomości
  • Loty
  • Miejsca
  • Porady
  • Ludzie
  • Sprawdzony nocleg
  • Gadżety
  • Top 10
  • Krótkie wypady
Polska

Na Stadionie Narodowym ruszają Podróże!

15 listopada, 2012

Od piątku 16 listopada do niedzieli 18 listopada 2012r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbywają się nowe Warszawskie Targi Turystyczne PODRÓŻE. Organizatorem jest spółka targowa Murator EXPO. Partnerem wydarzenia – miesięcznik „Podróże”.

Blisko 110 wystawców targów, które odbędą się w Galerii Stadionu Narodowego, to zagraniczne ośrodki promocji krajów i regionów, polskie regiony, biura podróży z ofertą zagraniczną i krajową, hotele, ośrodki SPA, firmy z ofertą turystyczną dla dzieci i seniorów, także agroturystyczną, ponadto przewoźnicy, firmy czarterowe, producenci i dystrybutorzy odzieży i sprzętu sportowo-turystycznego, wydawcy literatury turystycznej: przygodowej, dokumentalnej, przewodników i map oraz media.

Na targach obok oferty biur podróży, prezentować się będą kraje i regiony, a wśród nich destynacje ciepłe i słoneczne – Dominikana, Jamajka, Maroko czy Węgry, jak również wyjątkowo atrakcyjne zimą – Finlandia, Słowacja czy Folgaria we Włoszech, której 100-kilometrowe trasy zjazdowe oraz szeroka pokrywa śnieżna pośród dolin i pagórków oferują emocjonujące doznania narciarskie.

Program Warszawskich Targów Turystycznych PODRÓŻE pęka w szwach. Przez trzy dni, nie licząc wielu atrakcji w stoiskach wystawców, odbędzie się około 60 wydarzeń towarzyszących: konferencji, paneli dyskusyjnych, szkoleń, spotkań ze znanymi podróżnikami, dyskusji
i projekcji filmów a także pokazów.

W piątek Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze zaprasza na wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie PTTK „Gmina Przyjazna Rowerzystom” realizowanym w ramach projektu „Rowerem przez Polskę”, Magazyn Literacki Książki ogłosi piątą edycję konkursu na najlepsze przewodniki turystyczne i publikacje kartograficzne „Nagrody Magellana”, a Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne, przy współudziale GOPR i TOPR, zapraszają młodzież do udziału w programie edukacyjnym „Bezpieczny stok”, który powstał by promować bezpieczne i odpowiedzialne zachowania zimą w górach i na stokach narciarskich oraz jazdę w kaskach.

Podczas targów można będzie obejrzeć wystawę fotograficzną poświęconą laureatom tegorocznych Certyfikatów Polskiej Organizacji Turystycznej (stoisko 46). Certyfikaty w Konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny przyznawane są nowatorskim i przyjaznym turystom, miejscom, obiektom, imprezom oraz przedsięwzięciom realizowanym na poziomie regionalnym i lokalnym.

Certyfikat oznacza dla turysty rekomendację i gwarancję możliwości spędzenia w sposób wyjątkowy czasu wolnego w Polsce tzn. przeżycia wielu niezapomnianych doznań kulturalnych, rozrywkowych, a także rekreacyjno-przygodowych. Lista wszystkich certyfikowanych produktów to spektrum możliwości do zaplanowania wyjazdów weekendowych, pobytów krótko- i długoterminowych, a przede wszystkim bogactwo turystyki w Polsce, którą warto polecać i którą warto się chwalić.

Ważnym ogniwem targów są eksperci – znani podróżnicy, a także pasjonaci – miłośnicy różnorodnych dyscyplin sportowych i aktywności. Podróżnicy, sportowcy – na wielu spotkaniach – dzielić się będą wiedzą, doświadczeniem i pasją, zachęcając w ten sposób gości targów do aktywnego spędzania ich urlopów w kraju i zagranicą.

Na wiele inspirujących i tematycznie różnorodnych spotkań z podróżnikami – pasjonatami zaprasza redakcja „Podróży”. Gośćmi redakcji będą Julia Zabrodzka i Bartek Kaftan – fotografka i dziennikarz, stali współpracownicy „Podróży”, od lat podróżujący po meksykańskich wioskach, którzy połowę roku spędzają w Ameryce Łacińskiej (sobota). W targowym programie przygotowanym przez redakcję znalazło się też spotkanie z Tomaszem Grzywaczewskim – podróżnikiem i dziennikarzem, współorganizatorem wyprawy Long Walk Expedition, podczas której, wraz z dwoma towarzyszami wyprawy, pokonał 8 000 km pieszo, konno i na rowerze przez Syberię, aż do Kalkuty (sobota).

Można też będzie wziąć udział w spotkaniu ze Stefanem Czernieckim – laureatem 1. edycji Memoriału im. Piotra Morawskiego, członkiem zespołu Alpinus Expedition Team, który na łamach „Podróży” opisywał swoją wyprawę po dziewiczych terenach Wenezueli (sobota). Gośćmi „Podróży” i Wydawnictwa ZYSK będą także: Jacek Pałkiewicz – znany podróżnik i odkrywca, członek brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Geograficznego, autor wielu książek, m.in. „Sztuki Podróżowania (niedziela), Michał Kruszona – autor „Czarnomorza” (niedziela) oraz Tadeusz Biedzki – autor najnowszej książki „Sen pod baobabem”, w której opisuje niezwykłych mieszkańców Afryki (niedziela).

Redakcja „Podróży” i Fujifilm zapraszają ponadto na wernisaż zdjęć pt. „Azja, Ameryka, Afryka – okiem Fotopodróżnika” (piątek). Targi będą też miejscem rozstrzygnięcia plebiscytu „Skarby Podróży” prowadzonego od kwietnia br. roku na łamach miesięcznika. Goście targów, kupując bilet wstępu, otrzymają aktualny numer miesięcznika „Podróże”.

W niedzielę Waldemar Heflich, redaktor naczelny „Żagli” zaprosi na spotkanie z kpt. Mariuszem Główką o przygotowaniu czarterowego Rejsu po Mazurach, do Grecji, Chorwacji, na Karaiby i na wyspy Zielonego Przylądka. Kapitan zaprezentuje także swoją najnowszą książkę – „Poradnik żeglarski, jak pływać dobrze, szybko i bezpiecznie”. Tego samego dnia magazyn ŻAGLE proponuje też spotkanie z Marcinem Gienieczko pt. „Zapasy z syberyjskim gigantem” o samotnym rejsie Leną na canoe od rezerwatu bajkalsko-leńskiego do ujścia w Morzu Łaptiewów.

W piątek i w sobotę na targach można będzie też spotkać legendę skoków narciarskich – Wojciecha Fortunę. Suwalska Organizacja Turystyczna zaprasza na spotkania ze złotym medalistą olimpijskim z 1972 r. z japońskiego Sapporo i podpisywanie autorskiej książki pt. „Szczęście w powietrzu”. National Geografic proponuje w sobotę spotkanie z Olgą Morawską pt. „Małe wielkie podróże” – o  podróżach bliskich i dalekich… najważniejsze, że bardzo ciekawych, All Inclusive zaprasza na sobotnie spotkanie „W drodze na najwyższe szczyty Afryki – Tanzania, Kenia, Uganda” z Robertem Gondkiem – fotografem i podróżnikiem, zafascynowanym Afryką, jej kulturą, ludźmi, przyrodą i górami.

Miłośnikom podróży z napędem na cztery koła polecamy spotkania z przedstawicielami Klubu Turystyki Motorowej PTTK „Bezdroża” z Częstochowy, którzy zrelacjonują wyprawy na Ukrainę i Bałkany (sobota-niedziela). Przedstawiciele Klubu proponują też spotkanie w sobotę z częstochowskim grotołazem – Jerzym Zygmuntem pt. „Z jury w góry” – ostatni eksploratorzy, podziemne wyścigi – zwycięstwa i porażki, przygody z nauką w tle, o tym będą opowieści
z jaskiniowych wypraw.

Tym, którzy myślą o aktywnym  wypoczynku na jachcie polecamy spotkanie z Piotrem Banachem (Globtourist) – Jachting dla niewtajemniczonych, czyli jak zorganizować sobie wakacje na jachcie bez patentów (sobota).

Amatorów jazdy na rowerze, w imieniu PTTK, zapraszamy na niedzielne spotkanie z Andrzejem Kaleniewiczem – turystą-krajoznawcą, współautorem programu GPSwielkopolska i poradnika „Wybieram rower”, który w niedzielę opowie o swojej wyprawie rowerowej Wzdłuż Dunaju.

Miłośników kajakarstwa zapraszamy w niedzielę na Dzień Kajakarza na Targach PODRÓŻE. Gościem magazynu „Wiosło” będzie Aleksander Doba, który jako pierwszy przepłynął Ocean Atlantycki kajakiem między kontynentami, startując z Dakaru w październiku 2010 r. i zawijając w lutym 2011 r. do portu w Acarau w Brazylii.

W niedzielę podejmie pierwszą w historii próbę zalania Stadionu Narodowego bardzo słoną i burzliwą wodą oceaniczną. Redaktor naczelny „Wiosła” Adam Grzegorzewski poprowadzi spotkanie „Kajakiem i łyżwami po ogrodach wysp. Szwedzkie szkiery – raj dla miłośników kajakarstwa morskiego, a także dla… łyżwiarzy uprawiających tzw. tripskate”. Będzie też spotkanie „Podróże z kajakiem czyli przeWODNIK miejski – od Krutyni do Wenecji” z Kingą Kępą i Tomaszem Woźniakiem, którzy zaczynali od Krutyni, Pilicy, a teraz pływają po Bałtyku i Adriatyku. Zwiedzają świat kajakiem, zagłębiając się także w miejskie dżungle. Ponadto Wiesław Michalak zaprezentuje spływy z przyjaciółmi z Rosji na prezentacji „Po dzikich rzekach Półwyspu Kola”.

Na Targach PODRÓŻE będą też niecodzienne pokazy i eksponaty.

Zainteresowanych sztukami walki zapraszamy w imieniu UKS Wietnamskie Sztuki Walki HAC HO, im. Sylwestra Zycha w Wołominie na piątykowe i sobotnie pokazy VOVINAM VIET VO DAO – wietnamskiej narodowej sztuki walki, które odbywać się będą obok stoiska CT POLAND nr 86.

Magazyn Turystyczny „Wasze Podróże” oraz Wikingowie Drużyny Najemnej Dziki Bez zapraszają na prezentację sztuk walki i życia Wikingów (niedziela, sala Londyn B).

W holu głównym przez trzy dni targów oglądać będziemy pokazy walki i fechtunku oraz wystawę średniowiecznych machin oblężniczych oraz namiot ze zbrojownią z tego samego okresu przygotowane przez poznańską firmę Siege Studio oraz Regiment Piechoty Zaciężnej z Malborka. Eksponaty są na stałe dostępne do oglądania m.in. na Zamku w Czersku (gmina Góra Kalwaria).

To tylko wybrane pozycje programowe, pełny program wydarzeń targowych znajduje się na stronie www.targipodroze.pl.

Targowe kino

W specjalnie, na czas targów, zorganizowanej sali kinowej (sala Paryż C) przez trzy dni można będzie oglądać serię podróżniczą pt. „Nie ma jak Polska”, przygotowaną przez Polską Organizację Turystyczną oraz serię Travel 2010-12 przygotowaną przez telewizję Travel Channel, promujące najciekawsze polskie zakątki. Goście targów zobaczą m.in.: filmy o Wieliczce, Krynicy Zdrój, Kopalni w Zabrzu oraz Nowej Hucie czy Podziemiach Rynku w Krakowie.

Rodzinne PODRÓŻE

Dziecko i podróż to wyjazd z wieloma niewiadomymi. Czy może być udany? Jak się do niego przygotować? Na te i inne pytania na pewno padną odpowiedzi podczas Targów PODRÓŻE.

Miłośnikom rodzinnych wakacji Ania i Tom Alboth (Rodzina bez Granic) podróżujący z córeczkami oraz Anna i Krzysztof Kobusowie (goście portalu czasdzieci.pl, dziennikarze i fotografowie, od lat wędrujący z synami po całym świecie (www.malypodroznik.pl) opowiedzą o swoich doświadczeniach w wyprawach z dziećmi oraz doradzą jak bezpiecznie zabierać na nie swoje pociechy.

O podróży z dzieckiem na wyspę Lanzarotte, słynącej nie tylko ze swojej powulkanicznej historii, ale również, z ciekawej architektury opowie Anna Bachtin – mama 5- letniej Niny, dyrektor artystyczny magazynu Gaga. O rodzinnych wyprawach opowiadać będzie też Łukasz Ciepłowski reporter działu podróże w magazynie Gaga ojciec Wiktora (9 l.) Marcela (7 l.) i Kornela (1,5 roku). Podróżują z żoną Magdaleną i dziećmi od 2007 roku, prowadzą wraz z żoną stronę www.globurwisy.pl.

Targi dla Małych Podróżników

Na Warszawskich Targach Turystycznych PODRÓŻE Mali Podróżnicy na pewno nie będą się nudzić. Partnerzy Strefy Dziecięcej, którymi są: Teatr Puszka, miesięcznik Gaga i portal informacyjno-rozrywkowy Czas.Dzieci.pl przygotowali mnóstwo atrakcji.

Targowe przedszkole pod opieką Teatru Puszka znajduje się na poziomie 2. (w okolicy sal konferencyjnych). Najmłodsi goście mogą tu kreatywnie i miło spędzać czas pod okiem fachowych opiekunów. Teatr Puszka to firma zrodzona z pasji teatralnej. Pomysłodawcami, inicjatorami i twórcami są aktorzy: Aneta i Robert Płuszka oraz kilkudziesięcioosobowy zespół animatorów. Doświadczenie sceniczne: aktorskie, literackie i reżyserskie, przekładają na działalność teatralno- rozrywkową. Zapraszamy wszystkie Dzieci do targowego przedszkola pod opieką Teatru Puszka na poziomie 2.

Strefa zabaw dla dzieci miesięcznika Gaga znajduje się na stoisku magazynu (nr 57) w Galerii Targowej na poziomie -1, a w niej: ekologiczny plac zabaw, gdzie czeka mnóstwo kreatywnych gier, kącik rysunkowy z wykorzystaniem edukacyjnych malowanek, kącik plastyczny „marzenia małego podróżnika”, szkółka tańca, warsztaty z elementami teatralnymi i muzycznymi, pokazy języka migowego, malowanie buziek w kolorowe wzorki, gry i konkursy z nagrodami. W pobliżu Strefy Zabaw magazynu Gaga znajduje się Kącik Relaksacyjny Rodzica. Podczas targów czynny będzie punkt psychologiczny, w którym konsultacji i porad dla rodziców będzie udzielać redaktor naczelna magazynu Gaga – Małgorzata Ohme.

Do Strefy Dziecięcej należy też stoisko portalu CzasDzieci.pl (nr 30), a w nim: prezentacja prac dzieci wyłonionych podczas konkursu plastycznego „Znam, kocham, zapraszam!”, prezentacja działu „Wycieczki” na portalu CzasDzieci.pl oraz goście: Anna i Krzysztof Kobusowie.

Warszawskie Targi Turystyczne PODRÓŻE czynne będą w dniach i godzinach:

Piątek i Sobota: 10.00-18.00

Niedziela: 10.00-17.00

www.targipodroze.pl

Zasady wstępu:

  • bilet normalny jednokrotnego wstępu  – 8 zł
  • bilet ulgowy jednokrotnego wstępu  – 5 zł

Bilet ulgowy – za okazaniem legitymacji: emeryci i renciści, uczniowie
i studenci do 26 roku życia

  • bilet rodzinny jednokrotnego wstępu 15 zł – dwoje dorosłych + 1-3 dzieci do lat 18-tu (dzieci powyżej 12 roku życia proszone są o okazanie legitymacji szkolnej)
  • imienny karnet wielokrotnego wstępu dla jednej osoby 20 zł
  • wstęp wolny:

– przedstawiciele branży turystycznej po dokonaniu rejestracji

– dziennikarze za okazaniem legitymacji prasowej

– zorganizowane grupy szkolne i przedszkolne z opiekunami po wypełnieniu formularza rejestracyjnego

– dzieci poniżej 12 roku życia

– seniorzy po 70 roku życia

– osoby z widoczną niepełnosprawnością w towarzystwie opiekuna

Komunikacja

  • Taxi Partnerem Targów jest Wawa Taxi – tel. 22 333 444
  • Oficjalnym przewoźnikiem Targów są Koleje Mazowieckie, które oferują szybkie połączenia z Lotniska Warszawa Modlin i/lub z Lotniska Chopina na Stadion Narodowy na Warszawskie Targi Turystyczne PODRÓŻE w cenie 12 zł (Stacja Warszawa-Stadion). Koleje Mazowieckie, na stoisku targowym zaprezentują najnowszą ofertę – bilet lotniskowy. Ponadto promować będą nowoczesny tabor i aktualny rozkład jazdy na listopad. Dodatkowo uczestnicy Targów będą mieli okazję zapoznać się z propozycją handlową skierowaną do podróżnych z Warszawy i województwa mazowieckiego.

Na Stadion Narodowy można także dojechać:

  • komunikacją miejską:

al. Zieleniecka

Tramwaje: 7, 8, 22

Autobusy: 123,138, 146, 147, 166, 509, 517

Rondo Waszyngtona

Tramwaje 7, 8, 9, 22, 24, 25

Autobusy: 102, 111, 117, 123, 138, 146, 147, 158, 166, 507, 509, 517, 521

  • Koleją – Przystanek Warszawa Stadion

Koleje Mazowieckie

SKM (Szybka Kolej Miejska)

  • samochodem i zaparkować na zewnętrznych parkingach zlokalizowanych od strony
    al. Zielenieckiej

Mapka komunikacyjna: http://www.ztm.waw.pl/mapa/mapa_5.htm

Autor: redakcja

Comments

comments

Tags | dojazd, komunikacja, Podróże, Stadion Narodowy, targi, turystyka, wakacje, Warszawa
 0
Share Now

You Might Also Like

Loty

Wizz Air ogłasza trzy nowe trasy z Polski

21 grudnia, 2021
Azja i Ocean Indyjski, Europa, Loty, Transport

LOT-em od maja do Pekinu, rusza sprzedaż biletów

15 lutego, 2012
Azja i Ocean Indyjski, Miejsca, Relacje / Blogi, Temat miesiąca

Sposób na Tokio. Michał Cessanis radzi, jak poznać miasto

25 maja, 2013
Dzieje się, Europa

Wakacyjne trendy 2016: Grecja, Hiszpania i Bułgaria

2 kwietnia, 2016
Previous Post Włoska restauracja otwarta na lotnisku Warszawa Modlin
Next Post Promocja KLM: Ameryka Północna od 1879 zł!

Video

Zapisz się do naszego Newslettera

Dwa razy w miesiącu będziesz otrzymywać wybrane promocje, ciekawe porady i dedykowane oferty.

    Hand Picked Posts

    • Porady

      Jak podróżować z PKP Intercity podczas epidemii

      6 maja, 2020
    • Porady

      Koronawirus. To kraje, do których nie powinieneś jechać!

      24 lutego, 2020

    Tagi

    Air France atrakcje Azja bilet cena Chopin Czechy Dubaj Emirates Finnair Gdańsk hotel jedzenie KLM konkurs Kraków lato Londyn lot lotnisko Lufthansa Modlin narty nocleg obniżka okazja pasażer PLL LOT podróż polska Poznań połączenie Praga promocja Ryanair samolot tani urlop wakacje Warszawa Wizz Air Wrocław wyjazd wyprzedaż zima




    Obserwuj nas na Facebooku

    Archiwum

    meta

    • Zaloguj się
    • Kanał wpisów
    • Kanał komentarzy
    • WordPress.org

    strony

    • Cookie Policy
    • Nowa odsłona serwisu NaWalizkach
    • O nas
    • Regulamin
    • Reklama

    © 2020 Na Walizkach. All Rights Reserved. Designed by 022studio.pl