Płomienny spektakl w Tyrolskim regionie Zugspitz Arena! 8 tysięcy pojedyńczych palenisk tworzy co roku w Noc Kupały (świętego Jana) płomienne figury. Najlepszy widok oferuje kotlina pomiędzy miejscowościami Ehrwald, Lermoos i Biberwier. Górskie ognie zostały mianowane przez UNESCO niematerialnym dziedzictwem kulturowym Austrii.
Jest to z pewnością najbardziej płomienne letnie wydarzenie w Alpach austriackich. 23 czerwca 2012 po zachodzie słońca płomienne figury o wysokości do 200 metrów ozdobią szczyty wokół masywu Wetterstein, łańcucha Mieminger Kette i Alp Lechtalskich. 8 tsyięcy pojedyńczych palenisk zatapia górski krajobraz na Tyrolskiej stronie szczytu Zugspitze w morzu ognia i oczarowuje widzów.
Kiedy zaczyna zapadać zmrok, na grzbietach górskich pojawia się feeria świateł, świecące krzyże, płonące jelenie i inne symoliczne figury. Dzięki korzystnemu położeniu kotliny pomiędzy miejscowościami Ehrwald, Lermoos i Biberwier widzowie mogą podziwiać panoramiczny widok płonących ścian skalnych na szczytach Zugspitze, Grubigstein, Marienberg i Sonnenspitze. Jako symbol żywych tradycji i zwyczajów górskie ognie zostały mianowane przez UNESCO niematerialnym dziedzictwem kulturowym Austrii.
Żywa tradycja w Tyrolskim regionie Zugspitz Arena
Przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia trwa wiele miesięcy. Praca ponad 300 ochotników sprawia, że w Noc Kupały najpiękniejsze obrazy oświetlają krajobraz gór. Po dokładnym wymierzeniu ścian skalnych i uwzględnieniu nachylenia projektowane są spektakularne motywy.
Żeby widzowie w kotlinie mogli podziwiać tę płomienną sztukę, musi być wyniesionych w góry i odpowiednio rozmieszczonych około 700 worków wypełnionych trocinami i olejem rzepakowym. Konieczna jest do tego doskonała umiejętność wspinaczki po górach, bo worki zostają umocowane na skałach na wysokości ponad 2000 metrów. Paleniska są zapalane około godziny 22.00.
Dalsze informacje pod adresem Tyrolskiego regionu Zugspitz Arena www.zugspitzarena.com, oraz pod numerem telefonu: +43.5673.20.000.
Tyrolski region Zugspitz Arena jest położony po austriackiej stronie szczytu Zugspitze w Tyrolskim Ausserfern pomiędzy Zugspitze na północy a łańcuchem Mieminger Kette i masywem Wetterstein na południu. Region obejmuje miejscowości Ehrwald, Lermoos, Berwang, Bichlbach, Biberwier, Heiterwang, Lahen-Wengle i Namlos. Zugspitze – najwyższy szczyt Niemiec – leży na granicy niemiecko-austriackiej i jest osiągalny zarówno z niemieckiej, jak i austriackiej strony. Kolejka Zugspitzbahn prowadzi z Erwald na zachodni szczyt Zugspitze.