W ten weekend startuje Poznań za pół ceny!

Piąta edycja akcji „Poznań za pół ceny” rozpoczyna w tym roku długi weekend majowy i potrwa od 28 do 29 kwietnia. Poza 50 proc. rabatem na usługi turystyczne w Metropolii Poznań, na turystów czeka także unikalny i darmowy program turystyczny czy możliwość obejrzenia z bliska Pucharu Euro 2012.

Akcję organizuje Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna. 50 proc. rabat będzie czekać na turystów u blisko 150 partnerów. Ich pełną listę można odnaleźć na stronie www.poznan.pl/polceny lub na ulotce, którą można odebrać w każdym punkcie informacji turystycznej w Poznaniu. W tym roku obok hoteli, restauracji i muzeów za pół ceny skorzystamy także z ZOO, Palmiarni, Term Maltańskich, teatrów, kin, ściany wspinaczkowej, parków linowych, Centrum Wycieczkowego LECH i wielu, wielu innych.

Projekt po raz pierwszy zyskał wymiar metropolitalny, taniej będzie więc też u partnerów z podpoznańskich gmin – w Czerwonaku, Komornikach, Kórniku, Luboniu, Mosinie, Puszczykowie, Stęszewie, Suchym Lesie Swarzędzu i w Tarnowie Podgórnym.

Rabaty to jednak nie wszystko. W weekend 28-29 kwietnia 2012 r. na turystów czeka także bogaty i unikalny program turystyczny. Udostępniony dla turystów będzie XIX-wieczny pruski fort IIa, po którym turystów oprowadzać będą przewodnicy ubrani w historyczne mundury, na miejscu powstanie obóz wojskowy. Bezpłatnie będzie można zwiedzić Poznań, spacerując kilkunastoma tematycznymi szlakami (w tym trasą „Kryminalny Poznań”), otwarte zostaną podziemia kościoła farnego czy komnaty Zamku Cesarskiego.

Prawdziwa gratka czeka na miłośników futbolu dzięki możliwości obejrzenia z bliska oryginalnego Pucharu  Euro. W sobotę 28 kwietnia puchar będzie prezentowany w różnych punktach Poznania podczas parady. Dzień później puchar będzie można obejrzeć z bliska, ale również skorzystać z możliwości wykonania pamiątkowej fotografii aparatem przygotowanym na miejscu przez UEFA. Codziennie do wygrania będą także bilety naEURO 2012.

Szczegóły dotyczące akcji „Poznań za pół ceny” oraz jej partnerów znajdują się na stronie www.poznan.pl/polceny. W ramach akcji przygotowano także propozycje dla turystów zagranicznych. Uruchomiono stronę internetową w wersji angielskiej (www.poznan.pl/halfprice), a także przygotowano wycieczki z przewodnikiem w języku niemieckim i angielskim.

No reviews yet.

Leave a Reply